5 שלבים ליצירת מארז לידה מושלם ליולדת ולתינוק

בת משפחה או חברה ילדה, כולם בהתרגשות שיא לקראת המפגש עם היולדת והתינוק הקטן שהגיע לאוויר העולם. כמובן שלקראת המפגש אף אחד לא יגיע בידיים ריקות, והמירוץ להשגת המתנה היפה ביותר, התחיל.

אתם בטח מחפשים בחנויות באינטרנט, מסתכלים על מארזי לידה, מארז לתינוק, השוק מפוצץ ברעיונות, אך אתם, כמו תמיד, רוצים להיות הכי מקוריים ולהביא ליולדת מארז לידה משלכם, מארז לידה מהלב, מארז לידה ייחודי ואישי שתרכיבו במיוחד בשבילה.

אז בדיוק בשביל זה נוצר המאמר הזה כדי לעזור לכם ליצור מארז לידה מקורי ייחודי ושווה לב ממש בעצמכם.

אז שימו לב לשלבים ופעלו לפי ההנחיות, ואם כך תעשו, מובטח לכם מארז לידה מושלם ליולדת ולתינוק.

אז דבר ראשון כמו בכל דבר, אנחנו תמיד שמים לב למראה העין, ולכן הדבר הראשון והכי חשוב הוא המארז עצמו.

 

עיצוב מארז לידה:

כן, כן, כמו בכל דבר בחיים הרושם הראשוני קובע, זה נכון לאינסטגרם, לפייס בוק, טיק טוק, וכל הרשתות החברתיות שם אנו משתדלים תמיד להיראות במיטבנו, ולכן הכלל הזה רלוונטי מתמיד גם כאשר מדובר במארז לידה.

לכן, חשוב מאוד להקפיד גם על דרך האריזה של מארז הלידה. יש היום המון חניות שמתמחות באריזות ברחבי הארץ, לכו לאחת החנויות ובחרו אריזה שהכי תתאים למארז הלידה שלכם. זה יכול להיות מארז בצבע לבן, מארז צבעוני, או טבעי, הכי חשוב שהמארז יתאים בגודל לפריטים שאתם רוצים להכניס לתוכו, כך שלא יהיה קטן מדי או גדול מידי, אנחנו הרי לא רוצים לרגוש מארז גדול מדי ואז הפריטים לא ימלאו אותו כנדרש והיולדת תחשוב שהתקמצנו, וגם לא מארז קטן מידי ואז כל הפריטים יהיו צפופים ויאבדו מיופיים. לכן הקפידו בעניין הזה.

כדאי גם לרכוש, דפי אריזה, יש בחנויות אלו דפי אורז, דפי קטיפה ועוד. אלו דפים שיכולים לעטוף את המוצרים במארז הלידה ולתת למארז הלידה שלכם עוד אופי והקפדה על הפרטים הקטנים.

לבסוף, קנו מדבקה של "מכל הלב" או "באהבה" וגם סרטים יפים לסגירת ועטיפת מארז הלידה.

כעת יש לכם את המצרכים הדרושים לעטיפה ואריזה של מארז הלידה. נעבור לשלב הבא שהוא בעם השלב הכי חשוב…

 

תוכן מארז לידה:

המשפט אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו נכון גם לכאן, נכון שהשקענו מאוד באריזה אך כמובן שהכי חשוב הוא מה שיש בתוך מארז הלידה וכאן אסור לכם ליפול. יולדות בדרך כלל מבינות במוצרי תינוקות ורוצות את האיכותי ביותר עבור התינוק שלהם.

לכן, הקפידו למלא את מארז הלידה שלכם במוצרים איכותייים ומגוונים.

למשל, אתם יכולים לרכוש שמיכות כותנה, או שמיכות סרוגות, זה תמיד שימושי, נעים לתינוק, יולדת תמיד צריכה הרבה שמיכות, וזה גם ממלא את מארז הלידה. לצד השמיכות הוסיפו גם ביגוד. זה יכול להיות אוברולים לתינוק, מכנסיים לחודשים הראשונים, בגדי גוף לתינוק, גרביים, כובעים, חולצות ועוד. הקפידו שהביגוד יהיה איכותי או לפחות 100% כותנה.

כעת לאחר שמילאתם את מארז הלידה בטקסטיל, הגיע הזמן לשלב במארז הלידה גם אקססוריז צעצועים ושאר פריטים שתמיד שימושיים ומשמחים. לדוגמה: צעצועי התפתחות, יש בשוק מגוון של צעצועים כאלו, חלקם מעץ מלא, חלקם מסיליקון או פלסטיק איכותי, צעצוע לתינוק תמיד משובב נפש, אפשר להוסיף גם מוצצים, או מחזיק למוצץ, בנדנות לתינוק, סרט פפיון לשיער, בובות פרווה, בובות למובייל, בקבוקים, מחלקי מנות, ובאמת שהמגוון כאן הוא אין סופי. אנחנו ממליצים להוסיף בין 3-4 פריטים למארז הלידה שלכם. כדי לא ליצור עומס על מארז הלידה ולא לבטל את הייחודיות של כל פריט ופריט.

אז לאחר שבחרתם מארז למארז הלידה שלכם, בחרתם את הפריטים למארז הלידה, הגיע השלב הבא

 

סידור מארז הלידה:

כן כן, גם לסידור יש חשיבות רבה. הרי השקענו כל כך באריזה, השקענו כל כך בבחירת הפריטים למארז הלידה שלנו, אז כמובן שחשוב גם לסדר הכל בצורה אסטטית ונעימה לעין. כלל המפתח הוא לסדר מהדבר הגדול לדבר הקטן. לכן, אם יש לכם שמיכות או ביגוד, שאלו בדרך כלל הפריטים הגדולים הקפידו להתחיל איתם. קפלו את הפריטים יפה, כאילו הייתן בחנות בגדים. ומקמו אותם במארז הלידה באזור מתאים. לאחר מכן מקמו את הפריטים הקטנים יותר, באופן כזה שלא משאיר במארז הלידה שלכם מקום ריק בו רואים את האריזה. אם נשאר מקום ריק, תוכלו לשם מתחתיו את בד הקטיפה שרכשתם בחנות האריזות לפקצ'ץ אותו כך שיהיה לו נפח ועליו תניחו את המוצרים, בצורה זאת, מארז הלידה שלכם יראה מלא יותר ומסודר יותר. דבר נוסף, הוא כמובן להקפיד שכל המחירים של המוצרים מוצנעים.

לבסוף לאחר שמיקמתם את כל המוצרים במארז הלידה חשוב מאוד מאוד להוסיף ברכה.

 

ברכה למארז לידה:

אתם בטח רגילים לכתוב ברכות לכל אירוע, וכמובן שזה לא דבר חדש ואין מה להרחיב בעניין שהרי כל אחד יכתוב ברכה שמתאימה לקשר עם היולדת והמשפחה, אך וודאו לכתוב את הברכה על נייר ברכה שמתאים לסגנון המארז, לדוגמה אם בחרתם מארז לידה בגוונים טבעיים, וודאו שגם הברכה מתאימה לאופי המארז והיא לא איזה ברכה מפוצצת גוונים עזים וצעקניים.

מבחינת תוכן הברכה, כתבו מהלב, זה הכי חשוב, ותמיד הכי נוגע זה לכתוב על משהו אישי שמשותף רק לכם, איזה בדיחה, או משהו שנוגע ללב, יולדות הורמונאליות בוודאי יעריכו זאת מאוד. כמובן לוודא שאין שגיאות כתיב וכתב היד קריא.

 

סגירת מארז הלידה:

אז אחרי שסידרנו הכל, הוספנו ברכה, נשאר כעת לסגור את המארז ולקפל את הבסטה 🙂

לפני כן, שימו לב שהכל במקום, שהכל מקופל יפה, שאין מקום בו רואים את האריזה ממתחת, לאחר מכן עטפו את הכל בנייר הקטיפה שקניתם, או בנייר אחר. סגרו הכל בסרט, והוסיפו את המדבקה שקניתם. מוסיף מאוד להוסיף את הסרט גם על האריזה עצמה.

וזהו, מארז הלידה שלכם מוכן, כל שנותר הוא להביא אותו ליולדת היקרה שלכם, וודאו רק שבדרך אליה אתם לא הופכים את מארז הלידה שלכם, כדי לא לבלגן את כל הפריטים שכל כך הקפדתם על סידורם.

אם תקפידו על כל השלבים, מובטח ליולדת היקרה שלכם חווית פתיחת מושלמת של WOW שתיזכר ליולדת לעוד שנים, ואיזה כיף זה לשמח יולדת אין יותר מרגש מזה.

כותבת המאמר היא מעצבת פנים, בעלת מותג מארזי לידה KOYA BABY BOX אשר מתמחה ביצירת מארזי לידה ליולדות ותינוקות.

ניתן למצוא מארזי לידה מוכנים באתר או ליצור מארז לידה בעצמכם באתר https://www.koya.co.il/

מארז לידה